Prawdziwi ABDL – Hejt dla hejtu…

Prawdziwi ABDL – Hejt dla hejtu…

Wczoraj na pewnej stronie (administratorzy nie powinni mieć żalu za brak reklamy – w razie chęci proszę się zgłosić mailowo w celu indywidualnego ustalenia cennika – żart.), której nazwy nie podam by nie robić niepotrzebnej reklamy, zgodzili się abyśmy zamieścili tam swoją reklamę w postaci linku oraz krótkiego opisu Projektu. Zajął się tym mój przyjaciel Saguś, który ostatnio dość mocno włączył się w aktywność internetową ABDL.

Zacznijmy od początku, czyli od negocjacji. Administratorzy nie byli skłonni by na ich stronie pojawiły się linki nasze czy Bardzo Little, który tak jak i my po prostu chciał się zareklamować. Co ciekawe w regulaminie (w tamtym czasie) nie było żadnego zakazu reklamy, jednak, gdy pojawiły się posty z linkami punkt regulaminu nagle, i bez żadnego powiadomienia użytkowników się pojawił (stan obecny) z dopiskiem, który otrzymaliśmy w odpowiedzi, iż w przypadku chęci reklamy ,,proszę się zgłosić w celu ustalenia cennika”. Gdy przeczytałam to zdanie ogarnął mnie pusty śmiech, nie dość, iż strona nie różni się niczym od każdego darmowego forum, poza oprawą graficzną (a od Sagusia i innych użytkowników wspierających nas wiem że strona się psuje i wielokrotnie usuwa, przenosi posty, usuwa wiadomości, powiadomienia nie dochodzą, bądź zamiast wiadomości przychodzi puste powiadomienie) to jeszcze nie ma ani wyrobionej pozycji ani opinii wśród społeczności, jest stosukowo nowa, a już cenią się niczym największe giganty.
Ja rozumiem, serwery same się nie opłacą, rozumiem wszystko kosztuje i Administratorzy chcieli po prostu szybkiego zysku, ale żeby płacić za podlinkowanie? Nie za bardzo już wchodzimy w stan chciwości?

Pominę to jednak, jako że nie jest to punktem głównym a jedynie wprowadzeniem. Reklama miała na celu poinformować użytkowników o naszym Projekcie i ewentualnie zachęcić nowe osoby, które się tam zarejestrowały do zajrzenia zarówno do nas jak i do Bardzo Little.
Post został dodany i czysto z kwestii regulaminu dodaliśmy również i link do zgody od Administratora.
Poniżej zamieszczamy zdjęcia – screenshoty komentarzy jakie padły pod tym postem.

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

*Screeny lecą po kolei, i w dalszej części będę punkt po punkcie odwoływała się do kolejnych komentarzy.

No to po kolei:
1. Dwa pierwsze komentarze, szanuję, nawet jeśli ktoś nie lubi opowiadań, czy nie wpisujemy się treścią w krąg zainteresowań, tak wystarczy tak napisać i wszystko jest kulturalne i jasne.
2. Komentarz 3 – Wattpad jest Aplikacją, blog jest blogiem i oczywistym jest, iż blog na darmowej wersji nie będzie wyglądał tak profesjonalnie jak Aplikacja czy strona internetowa tworzona przez zespół profesjonalistów.
3. Komentarz 4 – Grafiki, które zapożyczamy w celu utworzenia edycji, są pobierane ze stron oryginalnych twórców. Nie, nie wiedzą oni, iż to robimy, jednak w przypadku, gdy któryś z twórców nie będzie sobie życzył abyśmy przerabiali jego/jej grafiki tak usuniemy je oraz wpiszemy sobie na listę tego Twórcę, by nie popełnić tego błędu ponownie.
4. Komentarz 5 – Rozumiem, że nie trafiamy do zainteresowań, okej, choć mam wrażenie, że wystarczyło napisać jedno ,,u” i jedno ,,a” w słowie Nuda…
5. Komentarz 6 – Szanuję opinię choć mam wrażenie, że na Wattpadzie poziom opowiadań jest na poziomie szkoły podstawowej (styl pisania), ale okej, ja również kiedyś zaczynałam.
6. Komentarz 7 – Rozumiem, że Autor komentarza nigdy nie popełnia błędów językowych, oraz rozumiem, że autor komentarza sam publikuje wiele różnych tekstów, stąd ma prawo do oceny innych… Co do aktywności Projekt nie potrzebuje miliona komentarzy pod każdym postem, nie chcemy pustych komentarzy i nadmuchiwanej atencji, jeśli ktoś chce w kulturalny sposób wyrazić swoją opinię pod którymkolwiek postem tak ma ku temu możliwość. Nie oczekujemy więcej i nie zmuszamy nikogo by cokolwiek komentował.
7. Komentarz 8 – Zgadzam się, prosty blog na darmowym WordPressie, nic nadzwyczajnego. W czym konkretne posty mogły by pomóc? To zależy o które posty chodzi, Wyznania Prowadzącej traktuje jako wpis na blogu (gdzie spisuje swoje przemyślenia oraz swoje spostrzeżenia), nie mają one na culu na siłę komuś pomagać, a bardziej stanowią mój sposób na wyżalenie się internetowi z tego co akurat chodzi mi po głowie. Nie wymagam by ktokolwiek ufał mi na 100% czytając moje posty jako jakąś prawdę objawioną, wolałabym, aby było to zwyczajne rzucenie tematu do dyskusji.
8. Komentarz 9 – Szanuję opinię, a nawet postawię ją jako wzór tego o czym mówię. Nie trzeba się ze mną zgadzać, czy nie trzeba wpisywać się w krąg osób zainteresowanych moim podejściem do ABDL jako takiego, aby komentarz był w pełni kulturalny.
9. Komentarz 10,11,12,13,14,15,16 – Nie odniosę się, jako że Saguś odpowiedział na nie i myślę że sama nie odpowiedziałabym inaczej.
10. Komentarz 17, 18 – Tak mieliśmy atak, kilka lat temu, tak wykradziono nam bazę danych i tak, rozumiem niechęć, nieufność, jednak po co przytaczać coś co było kilka lat temu, zwłaszcza iż nie prowadzimy już forum. Osoba odpowiedzialna za ten atak poniosła konsekwencje prawne a my na tamten okres nie byliśmy ani obeznani od strony technicznej ani nie mieliśmy doświadczenia z podobnymi atakami. Jak rozumiem Autorzy w przypadku takiego ataku potrafiliby się obronić…
11. Komentarz 19 – Autorko, jeśli chcesz nam cokolwiek zarzucać oraz straszyć nas linkami prawnymi, sugeruję przeczytać zawartość linku następnym razem.  Po pierwsze, atak miał miejsce 3 lata temu, a RODO weszło w życie w ubiegłym roku, przypomnę, iż prawo nie działa wstecz, stąd takie posądzenie jest czysto bezpodstawne.
12. Komentarz 20 – Niedawno to 3 lata temu i ani blog, ani strona główna projektu nie są stronami niebezpiecznymi, co gdybyś Autorze wiedział, gdybyś wszedł na owe strony i kliknął w kłódeczkę znajdującą się przy adresie strony, ale rozumiem, chciałeś się dołączyć do zbiorowego linczu, tylko troszkę Ci to nie wyszło.
13. Komentarz 21 – Każdy powód jest dobry, każde uzasadnienie jest wiarygodne, jeśli chcesz by takie było. Rozumiem niechęć spowodowaną przykrym incydentem z przeszłości jednak czy jeden incydent amatorów (jakimi wtedy byliśmy) od razu skazuje nas w Twoich oczach? Jeśli tak to mam nadzieję, iż sam Autor prowadzi forum, które jest odporne na ataki.
14. Komentarz 22 – Nie odniosę się, jako że Saguś odpowiedział na nie i myślę, że sama nie odpowiedziałabym inaczej.
15. Komentarz 23 – Smaczki? Jak pisałam wcześniej, jeśli ktoś chce znaleźć i wypomnieć czyjeś błędy tak to zrobi.
16. Komentarz 24 – Nie, nie prowadzimy bazy danych więc ryzyko potencjalnego ataku o podobnej skali nie istnieje.  Dziękujemy za tą uszczypliwość.
17. Komentarz 25 – Nie odniosę się, jako że Saguś odpowiedział na nie i myślę, że sama nie odpowiedziałabym inaczej.
18. Komentarz 26 – Po raz kolejny, czepianie się tylko jednego błędu, byle by się czegoś uczepić. Kojarzę Nick tego użytkownika, kiedyś pisał do mnie na GG jednak w myśl zasady nie piszę z nieletnimi, odpisałam, iż radzę poczekać do ukończenia pełnoletności te 4 lata… Rozumiem, że to forma zemsty, choć pokazuje ona tylko jaką osobą jest Autor.

System strony zablokował wątek, jako iż wątek został zgłaszany przez użytkowników, rozumiem, system systemem i nic poza tym.

Mam wrażenie że komentarze (większość choć nie wszystkie) pisane były z celem zaszkodzenia nam, zrujnowania naszej opinii w oczach użytkowników, przez kilka osób będących po prostu przeciwni temu co i jak robimy.
Odniosłam się do wszystkich komentarzy, jednak proponuję na przyszłość tym którzy chcą nas krytykować, rozróżnijmy krytykę, pokazującą to co można poprawić, napisaną w sposób kulturalny, a hejt, pisany tylko jako hejt, będący rozdmuchany i na pokaz, byle pokazać jak to ,,my ( Projekt Roko Smoko)  jesteśmy ci źli”. Proponuję nie zarzucać nam niczego na co nie ma się cienia dowodu, oraz proponuję samemu/samej zrobić coś swojego, jako że czerpać i krytykować pracę innych może każdy jednak sytuacja zmienia się, gdy ktoś sam coś tworzy i mierzy się z podobnymi problemami.
Szkoda, że w całym tym linczu zabrakło Autorom komentarzy hejtujących, przypomnienia naszych sukcesów, przedstawieniu naszych zalet jak i wad, a nie tylko wad i problemów.
Jasne, nie każdy musi nas śledzić i nie każdy musi komentować, oglądać czy wchodzić na strony Projektu, jeśli za nami nie przepada. Jednak czy na naszym miejscu Autorzy umieli by zauważyć drugą stronę, przyjąć krytykę?  Tego nie wiem, ale mam nadzieję, że …

Stronę jak stronę, polecać nie wiem czy na razie warto, jako że poza prostym interfejsem (czasami będącym wadliwym) nie oferuje nic więcej. Teoretycznie Administratorzy pracują nad stworzeniem aplikacji na urządzenia mobilne zintegrowanej ze stroną, jednak czy im się uda, tylko czas pokaże.
Jak na razie to zwykłe forum prowadzone w postaci mikrobloga, i jak na razie nie różni się od Kafeterii (choć przeglądarka podpowiada mi, iż nie jest to strona bezpieczna – ta kłódeczka przy linku jest czerwona i wystarczy na nią kliknąć by się przekonać, dlaczego…).

A i na sam koniec, co by mi nikt niczego nie zarzucił:
Opublikowane Screenshoty są uzasadnieniem moich słów jako polemika oraz podparcie analizy krytycznej, co zgodnie z prawem Cytatu, mogę zrobić.
Link do Prawa Cytatu – https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_cytatu_(Polska)

 

Reklamy

One response

  1. Odniosę się do komentarza 19 cytuję: „A wy je ponieśliście? Tam jest też mój e-mail…
    https://ksiegowosc.infor.pl/obrot-gospodarczy/dzialalnosc-gospodarcza/780643,RODO-a-wyciek-danych-osobowych.html

    Droga Natalio95, adresy e-mail niestety zawsze pozostają nieszyfrowane na wypadek skontaktowania się administratora z użytkownikiem lub do prostego przypomnienia hasła tak działa silnik, który używaliśmy, czyli Mybb. Jest mi przykro z powodu wycieku twojego adresu e-mail, osobiście czuję się strasznie przygnębiony z powodu tej sytuacji, jeśli chodzi o poniesione, konsekwencje ponieśliśmy je w postaci stracenia kont GG, Facebook, Nasza Klasa, Diapers-24 oraz wiele innych. W tym zostałem tak, że, zbanowany na Diapers-24 za pisanie obraźliwych treści, których nie byłem autorem ja, lecz osoba, która się włamała na konto.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: